شهر استانبول

واپور و کشتی

واپور و کشتی

به دلیل شکل جغرافیایی بی نظیر استانبول و وجود تنگه بسفر در این شهر که دو قاره اروپا و آسیا را به هم پیوند میزند یکی از وسایل نقیله عمومی و جالب توجه آن کشتی ها و قایق های مسافربری است.

این کشتی ها و قایق ها که در اسکله های مختلف شهر فعال هستند علاوه بر امکان دسترسی سریع و ارزان میان دو سوی استانبول برای مسافران امکان جابجایی خودروها میان دو بخش استانبول را نیز فراهم کرده است.

این بخش از گشت و گذار و حمل و نقل عمومی در استانبول نیز  علاوه بر جابجایی مسافر برای تفریح توریستها نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. 

سفر به جزایر پرنس تور گردشی تنگه بسفر و جابجایی میان ایستگاههای مختلف دو سوی تنگه بسفر جزو خدمات این کشتی ها و قایق ها هستند.
 برای سوار شدن به قایق و یا کشتی شدن تنها کافی است به یکی از اسکله های استانبول مراجعه کنید و هزینه آن را با استانبول کارت بپردازید. 

توجه داشته باشید کشتی های متعلق به شهرداری استانبول بلیط ارزانتر و کشتی های خصوصی که ابعاد کوچکتری هم دارند کمی گرانتر هستند.

دیدن استانبول و مناظر زیبای طبیعی‌اش از روی آب قطعا  خاطره ای فراموش نشدنی برای هر مسافری رقم خواهد زد ضمن اینکه میتوانید از این طریق به جزایر پرنس که در نزدیکی استانبول واقع شده نیز سفر کنید. در صورتی که قصد دارید به جزایر پرنس بروید حتما ساعت بازگشت آخرین کشتی به استانبول را کنترل کنید و دقت کنید که از آن جا نمانید.

اسکله های معروف استانبول برای سوار شدن به کشتی امینونو. بالات. بیکوز. بشیکتاش. کاباتاش در سمت اروپایی و اسکله های بستانجی کادیکوی آنادولوحصاری در سمت آسیایی هستند.

در آخرین اقدام شهرداری استانبول تاکسی های دریایی نیز به ناوگان حمل و نقل شهری اضافه شده اند که از نقاط مشخص به مقاصد مورد نظر مسافران خدمات رسانی میکنند. این سرویس فعلا بصورت محدود راه اندازی شده است