شهر استانبول

حساب بانکی در ترکیه

حساب بانکی در ترکیه

با توجه به وضعیت تحریمهای ایران بانکهای کمی در ترکیه برای هموطنان اقدام به افتتاح حساب میکنند.

خوشبختانه زراعت بانک و ایش بانک جزو بانکهایی هستند که مشکلی با پاسپورت ایرانی ندارند و هموطنان مقیم ترکیه می‌توانند با استفاده از پاسپورت، کارت اقامت ترکیه و شماره مالیاتی، در این بانکها اقدام به افتتاح  حساب کنند. 

البته برخی از شعبات و معمولا شعبات ایش بانک سختگیری بیشتری نسبت به افتتاح حساب برای ایرانیان دارند. 

در صورتی که در یک شعبه با جواب منفی مواجه شدید بهتر است ناامید نشوید و به سایر شعبات که نزدیک به محل زندگی با محل کار شما هستند مراجعه کنید.

پس از انجام روال اداری حساب افتتاح شده و در همان لحظه امکان صدور کارت بدون نام وجود دارد و یا یک هفته بعد کارت بانکی به نام شخص صادر می‌شود و به آدرس محل سکونت شما در ترکیه ارسال میشود. 

این کارتها ممکن است از نوع «ویزا کارت» یا «مستر کارت» باشد که تفاوتی با هم ندارند و در هر حال این امکان را دارید که از طریق کارت یا اپلیکیشن های بانک مربوط خود در داخل یا خارج از ترکیه و از سایت‌های معتبر، خرید کنید یا پرداختهایی مثل اجاره خانه و قبوض و گرفتن بیمه و انجام کلیه امور بانکی آنلاین را انجام دهید.

همچنین میتوانید از طریق سوییفت، سرمایه‌های خارج از ترکیه خود را به حساب زراعت بانک و داخل ترکیه منتقل نمایید که سقف انتقال آن با توجه به نوع حساب شما، متغیر خواهد بود. 

البته توجه کنید تراکنش های تجاری یا با مبدا و مقصد مبهم برای بانک قطعا به مسدود شدن حساب شما منجر خواهد شد.

اپلیکیشن های این دو بانک را میتوانید از گوگل پلی و یا اپل استور دانلود کنید