شهر استانبول

کاریابی در ترکیه

کاریابی در ترکیه
یکی از مواردی که همه افراد پس از مهاجرت با آن مواجه هستند جستجو و یافتن شغل مناسب است.
در این مطلب به توضیح تمامی راههای ممکن برای اشتغال و یا کاریابی در کشور ترکیه خواهیم پرداخت.
 
برای اینکه در ترکیه شغل مرتبط با تخصص خودتان را بیابید و همچنین از مزایای قانون کار ترکیه مثل بازنشستگی ، بیمه و... برخوردار شوید باید سه مورد اصلی را رعایت کنید :
1. داشتن تخصص و مهارت
2. اقامت کاری
3. تسلط به زبان ترکی استانبولی )دانستن زبانهای بیشتر امتیاز محسوب میشود و شانس شما برای یافتن کار بالاتر خواهد رفت. 
سه ضلع مثلث فوق به شما این استقلال را میدهد تا به دیگران محتاج نباشید و بتوانید استقلال فکری ،شغلی و درآمدی خودتان را داشته باشید.
 
راههای معمول و شایع کار پیدا کردن در ترکیه برای یک خارجی :
1. جستجو در سایتهای کاریابی
2. بررسی اعلان های روزنامه کثیرالانتشار Posta
3. داشتن اکانت لینکدین و تنظیم بیوگرافی و قدارداد رزومه کاری خودتان در این سایت
4. آخرین مورد هم تحقیقات میدانی و پرس و جو بصورت کلاسیک و صحبت رو در دو با کارفرمایان احتمالی که امکان استخدام شما را داشته باشند و برای شما اقدام به اخذ چالیشما ایزنی کنند.
 
مهمترین نکته این است که به خاطر داشته باشید نباید انتظار داشته باشید که افراد واسطه برای شما کار مناسبی پیدا کنند. این مسیر در اکثر مواقع نتیجه ای جز شکست به همراه نخواهد داشت
 
 
و روزنامه posta كه از روزنامه فروشيها ميتوانيد تهيه كنيد.
تنها نکته مهم در مورد کاریابی در ترکیه این است که دارندگان اقامت توریستی و کوتاه مدت در این کشور اجازه کار قانونی ندارند، ضمن اینکه قانون ترکیه برای حمایت از جوانان جویای کار کشور خود محدودیت هایی برای استخدام نیروهای خارجی در نظر گرفته است. اما اگر دارای حق شهروندی یا دانشجویی هستید یا تخصص ویژه ای دارید که کارفرما برای استخدام شما حاضر به پرداخت هزینه بیمه بیشتر از یک نیروی بومی باشد و به زبان ترکی نیز تسلط دارید این وبسایتها حتما برای یافتن شغل مناسب به شما کمک خواهد کرد.