شهر استانبول

فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول
شهر استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص، در فاصله ی پروازی ۹ ساعته از دورترین نقطه ی شرق یعنی شهر شانگهای چین، با دورترین نقطه ی غرب یعنی نیویورک قرار گرفته است.
همین امر باعث شده، علاوه بر صدها پرواز توریستی، بسیاری از مسافران این شهر را بعنوان استاپ چنج پروازی خود انتخاب کنند.
شهر فرودگاهی استانبول، در منطقه آرناووت کوی استانبول واقع است و بزرگترین فرودگاه دنیا را شامل میشود.
این فرودگاه عظیم که در سال ۲۰۱۹ و در نود و پنجمین سالگرد تاسیس جمهوریت ترکیه به بهره برداری رسید سالانه مقصد هزاران پرواز و میزبان میلیونها مسافر است.
این مجموعه علاوه بر خدمات پروازی شامل هتل، سالنهای اجتماعات و کنفرانس، مجوعه ی خدمات درمانی، مسجد، صرافی، خدمات کرایه خودرو، بخش امانات چمدان ها و لوازم سفر، بخش اشیا و چمدان های گمشده ، کافه ها و رستوران های متنوع و فریشاپ بسیار بزرگ میباشد.
یکی از مهمترین نکات برای آغاز سفر و یا ترانسفر از این فرودگاه که باید به آن توجه کرد وسعت این فرودگاه است، در صورت عدم توجه به بُعد مسافت بین گیت های خروجی یا سالن پروازهای داخلی و خارجی، ممکن است به راحتی از پرواز جا بمانید.
این فرودگاه دارای پیشرفته ترین سیستم سلف چک_این است که براحتی و بدون حضور اپراتور و بدون انتظار در صف های طولانی میتوانید چمدانهایتان را تحویل بدهید و کارت پروازتان را خودتان دریافت کنید.
یکی دیگر از خدمات این فرودگاه برای افراد مسن، معلولین، و خانواده های پر جمعیت خودروهای ترنسفر داخل سالن است که برای تردد آسان بین گیت ها برای این دسته افراد یا حتی کسانی که برای رسیدن به پرواز عجله دارند طراحی شده.
در صورتی که در این فرودگاه استاپ چنج با ساعت توقف طولانی دارید میتوانید از خدمات هتل، تخت های مخصوص استراحت کپسولی، رستورانها و پاویون ویژه استفاده کنید.
یکی از خدمات بینظیر این فرودگاه سیستم دسترسی به آن است.
با توجه به اینکه محل قرارگیری فرودگاه خارج از شهر میباشد، برای دسترسی هرچه آسانتر، علاوه بر خودروی شخصی و تاکسی که هزینه ی بالایی دارد، اتوبوسهای ویژه ای بنام هاواش مخصوص رفت و برگشت به فرودگاه از سرتاسر شهر استانبول نیز بصورت بیست و چهار ساعته درحال خدمات رسانی هستند.
در مطلبی با عنوان هاواش بطور کامل درباره این سرویس توضیح داده ایم.
 
برای مشاهده لوکیشن فروگاه استانبول روی نقشه کلیک کنید